نحوه غیر فعال کردن دائمی آنتی ویروس Microsoft Defender در ویندوز 10.

نحوه غیر فعال کردن دائمی آنتی ویروس Microsoft Defender در ویندوز 10.

Microsoft Defender Antivirus یک راه حل ضد بدافزار داخلی Windows 10 است که برای محافظت از دستگاه و داده های شما در برابر ویروس های ناخواسته ، باج افزار ، rootkits ، جاسوس افزار و سایر اشکال مخرب و هکرها طراحی شده است. اگرچه این یکی از بهترین گزینه های نرم افزار آنتی ویروس برای کاربران ویندوز است ، اما در مواردی ممکن است لازم باشد که محافظت را به طور دائم (یا به طور موقت) غیرفعال کنید.

به عنوان مثال ، اگر از راه حل امنیتی ارائه شده توسط یک شرکت غول پیکر اطمینان ندارید. شما باید تغییراتی در سیستم ایجاد کنید که ممکن است با آنتی ویروس مغایرت داشته باشد. شما در حال راه اندازی یک رایانه کیوسک هستید که به شبکه متصل نمی شود و امنیت مسئله ای نیست. یا شما یک مدیر شبکه هستید و باید از خط مشی های سازمان در دستگاه های خاص پیروی کنید.

صرف نظر از دلیل ، از آنجا که ویندوز 10 گزینه ای برای حذف یا غیرفعال کردن آنتی ویروس Microsoft Defender ندارد ، هنوز هم می توانید با استفاده از Group Policy یا نصب راه حل شخص ثالث یا استفاده موقت از برنامه Windows Security آن را برای همیشه غیرفعال کنید.

در این راهنمای ویندوز 10 ، شما را با روش های مختلفی آشنا می کنیم که می توانید برای غیرفعال کردن Microsoft Defender Antivirus برای همیشه (یا موقت) بر روی دستگاه خود استفاده کنید.

نحوه غیرفعال کردن آنتی ویروس Microsoft Defender با استفاده از Windows Security

اگر فقط به انجام یک کار خاص (مانند نصب برنامه) نیاز دارید ، غیرفعال کردن دائمی آنتی ویروس Microsoft Defender ضروری نیست. فقط می توانید موقتاً آن را خاموش کنید.

برای خاموش کردن موقت محافظت از آنتی ویروس ویندوز 10 ، از این مراحل استفاده کنید:

1. windows security

-شروع را باز کنید.
-Windows Security را جستجو کنید و روی نتیجه برتر کلیک کنید تا برنامه باز شود.

2. virus and threat protection settings
-روی Virus & protection protection کلیک کنید.
-در بخش “تنظیمات حفاظت از ویروس و تهدید” ، روی گزینه مدیریت تنظیمات کلیک کنید.

3. turn off real time protection

-برای غیرفعال کردن موقت Microsoft Defender ، کلید ضامن حفاظت در زمان واقعی را خاموش کنید.

پس از اتمام مراحل ، آنتی ویروس Microsoft Defender به طور موقت محافظت از زمان واقعی را غیرفعال می کند ، به شما امکان می دهد بدون راه حل ضد بدافزار اقدام به نصب برنامه ها یا ایجاد تغییرات خاص در سیستم کنید.

دفعه بعدی که دستگاه را دوباره راه اندازی کنید ، آنتی ویروس دوباره به طور خودکار دوباره فعال می شود. یا می توانید از همان دستورالعمل های ذکر شده در بالا استفاده کنید ، اما در مرحله شماره 5 ، مطمئن شوید که کلید ضامن محافظت در زمان واقعی را روشن کنید.

این یک راه حل دائمی نیست ، اما بهترین راه برای غیرفعال کردن محافظت از ویروس ویندوز 10 برای ایجاد تغییرات سیستم یا نصب برنامه ای است که معمولاً توسط راه حل مسدود می شود.

دیدگاه‌ها 0

*
*